Super! Tallinna Grand Prix võitis Tiit Kivisild hobusega Cinnamon

 

Foto: Gerlin Kess

Kaheteistkümnes Tallinn International Horse Show lõppes parima stsenaariumi järgi võimalikest - viimasena Grand Prix ümberhüpetel startinud Tiit Kivisild ja Cinnamon jätsid suurvõidu Eestisse.
Traditsiooniliselt oli tänavusegi Tallinn International Horse Show kulminatsiooniks kuni 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix, mis ühtlasi Kesk-Euroopa liiga MK-etapiks. Võistluse algfaasis tuli sportlastel maha ridamisi takistusi, mistõttu jäi mulje, et rada on liialt raske. Lõpuks statistika paranes ning ümberhüpetele jõudis kaheksa võistluspaari 34st, kelle hulgas võibolla mõnevõrra üllatuslikult Oliver Karma ja Vanco Z, kellele see oli esimene sellisel tasemel parkuur ning mitte niivõrd üllatuslikult Tiit Kivisild ja Cinnamon. Meie hetke esipaarile oli naeratanud loosiõnn, mistõttu said nad startida ümberhüpetel viimasena.
Esimesena startis otsustavas voorus poolakas Michal Kazmierczak hobusel Stakorado, kes tegi puhta ja suhteliselt kiire sõidu. Järgmisena läks poolaka tulemust ümber sõitma mullune võitja Vladimir Beletsky Rocketmaniga, kes ajaliselt seda suutiski, kuid eksis ühel takistusel ja lõpetas nelja karistuspunktiga. Üks latt tuli maha ka Oliver Karmal ja Vancol.
Järgmist nulli tuli oodata eelviimase startijani. Selega sai hakkama 19aastane leedukas Kristupas Petraitis hobusega Lordano, kusjuures ajaline tulemus oli poolakast parem. Noor leedukas ei varjanud oma rõõmu. Startida jäi vaid Tiidul Cinnamoniga. Ettearvatult muutus ootusärev saal haudvaikseks, Tiidu nägu oli täis keskendumist. Kivisild sõitis Cinnamoniga ülitäpselt ja mõõdetud pööretega ja lõpetas puhtalt! Mis peamine, ka parima ajaga. Rahvas rõkkas. Kivisild on nüüdsest neljas takistussõitja, kes Gunnar Klettenbergi, Rein Pilli ja Hanno Ellermanni kõrval on võitnud TIHS Grand Prix.
Meie teistest sõitjatest lõpetas Karma seitsmendal kohal. Auhinnalise koha said ka kiireima neljaga lõpetanud Rein Pill ja A Brok. Selleks kohaks oli üheksas. Kertu Klettenberg ja Ulrike R kogusid neli karistuspunkti ja olid 15. kohal, Urmas Raagi ja Zitaco tulemuseks oli 8, Ebbe-Liisa Sõnajala ja Trooja tulemuseks 12 karistuspunkti. Veel osalesid Kairi Dräbtsinskaja ja Peron (16 kp), Paul Argus ja Opaal (19 kp), samuti katkestanud Gunnar Klettenberg ja Lance S ning Kullo Kender ja San Antonio.
Rääkides Tiidu konkurentidest liiga arvestuses, siis täna suutis meie sportlane neid kõiki edestada. Liider Neretnieks saavutas 17. koha, Andrius Petrovas lõpetas 23. ning Andis Varna 12. kohal. Petrovasel punktilisa ei tulnud, Neretneiksil lisandus 1 ja Varnal 5 punkti.

Kõik TIHS tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/11183

www.hobumaailm.ee

Talverõõmude Kontek Grand Prix võitsid Tiit Kivisild ja Sullivan

Pühapäeval peeti Niitväljal kümnendate Talverõõmude Grand Prix Kontek auhindadele, mille võitis Eesti Ratsaspordi Liidu takistussõidu jooksva edetabeli liider ning mullune edukaim takistussõitja Tiit Kivisild hobusel Sullivan.
Grand Prix sõidu kõrguseks oli Niitväljal 135 cm ning starti asus 23 võistluspaari. Esindatud oli kogu meie hetkel kodumaal viibiv takistussõidu paremik, mitmed neist küll mitte oma põhihobustega. Kuigi pärast parkuuri vaatamist avaldasid mitmed ametnikud ja ka ratsanikud arvamust, et rada on suhteliselt raske, pääses ümberhüpetele sellegipoolest tervelt 13 paari. Parima tulemuse sõitis välja viimaste hulgas startinud kodumaise edetabeli juht Tiit Kivisild (Ruila Tall) hobusega Sullivan, edestades senist liiderpaari Urmas Raagi (Tartumaa) ja hobust Zitaco M 0.14 sekundiga. Kolmandal kohal lõpetas põhisõidu Rein Pill (Ruila Tall) oma põhihobusel Virgin Express. Auhinnalistele kohtadele platseerusid veel neljandana Kertu Klettenberg (Ruila Tall) ja Figaro Z, viiendana Gunnar Klettenberg (Ruila Tall) ja Gloria PKZ ning kuuendana Kristi Luha (Tartumaa) ja Vacantos. Kõik auhinnasaajad läbisid ka ümberhüpped vigadeta.
www.hobumaailm.ee

17.02.2014 Neeroeterenist tuli eestlastele mitmeid auhindu, Ellermannile veel teinegi võit

13.12.2013 Poznanist tuli meile veel mitmeid auhinnalisi kohti

09.12.2013 Tiit Kivisild võttis Poznanist liiga võidupunktid

29.10.2013 Rein Pill Belgias auhinnalistel kohtadel

20.10.2013 Tiit Kivisild tegi kõrgetasemelisel Helsingi Horse Show`l suurepärase võistluse

06.10.2013 Tiit Kivisild saavutas Tallinn International Horse Show GP sõidus kolmanda koha

06.10.2013 Rein Pill ja A Brok said Tallinn International Horse Show'l ilusa võidu

10.09.2013 Tiit Kivisild saavutas Tšerniahovskis 15. koha

10.09.2013 Rein Pill ja A Brok võitsid Tšerniahovskis Longines reitingu sõidu

06.08.2013 Rein Pill võidutses Kärdla Ratsupäevadel

18.07.2013 Kokkuvõte ERL-i esimese poolaasta edetabelist